16 فوریه 2020
فوریه 16, 2020

مزوتراپي

0 دیدگاه

مزوتراپي

مزوتراپي ، تکنیکی برای جوانسازی ، سفت کردن و بازسازی پوست ، رویش موی سر و ابرو ، ریزش مو یا آلوپسی ، حذف چربی و سلولیت و محو کردن خطوط و چین و چروک های پوست می باشد.
مزوتراپي چیست ؟ ( دکتر سینا صفائی )

طی مزوتراپي ؛ مواد مزوتراپی که حاوی ویتامین ها ، آنزیم ها ، مواد مغذی ، هورمون ها و داروهایی مانند وازودیلاتورها ، داروهای ضد التهاب غیر استروئیدی ، آگونیست های گیرنده بتا و آنتی بیوتیک ها و عصاره های گیاهی می باشد ؛ از طریق یک سوزن بسیار ریز در ناحیه مورد نظر و زیر لایه اپیدرم پوست ، تزریق می شود.

افراد به منظور این که به نتایج قابل قبولی از مزوتراپی دست یابند ، باید طی جلسات درمانی متناوب و با فواصل زمانی معین که پزشک تعیین می کند اقدام به تکرار پروسه تزریق نمایند.
مزوتراپی
کاربردهای مزوتراپي

مزوتراپی ، در حقیقت روشی غیرتهاجمی و غیر جراحی می باشد که در درمان ریزش مو و رویش مجدد مو ، جوانسازی پوست ، از بین بردن تیرگی و چین و چروک اطراف چشم ، حذف چربی و سلولیت ؛ نتایجی دائمی به دنبال دارد.

در ادامه به چند نمونه از موارد مذکور و شرح توضیحاتی پیرامون هر یک می پردازیم.
مزوتراپي مو

مواد مزوتراپی پس از تزیق به ناحیه سر منجر به درمان اختلالات هورمونی موجود در فولیکول مو که سبب ریزش مو شده اند می شود و به این ترتیب به درمان ریزش مو و رویش مجدد مو ؛ منتج می گردد.
مزوتراپي دور چشم

از مزوتراپی می توان برای کاهش چروک های اطراف چشم و تیرگی دور چشم بهره برد ، برای ماندگاری نتایج مزوتراپی در نواحی اطراف چشم می بایست فرآیند تزریق طی چندین جلسه درمانی ، انجام گیرد.

ناگفته نماند که برای انجام مزوتراپی در نواحی حساس پوست بویژه دور چشم می بایست پزشک متخصص از دقت و مهارت بالایی برخوردار باشد.
چه اشخاصی نباید از روش مزوتراپي استفاده کنند ؟

انجام مزوتراپی در افراد ذیل ممنوع می باشد :

افرادی که داروهای ضد انعقاد خون مصرف می کنند.
اشخاصی که دچار نارسایی قلبی – عروقی می باشند.
افرادی که با آریتمی قلبی مواجه هستند.
اشخاصی که تحت درمان بیماری دیابت ، سرطان و سایر بیماری های زمینه ای قرار دارند.

هزینه مزوتراپي

هزینه مزوتراپی با توجه عوامل مختلفی در هر فردی متفاوت می باشد ؛ بنابراین افرادی که تصمیم به انجام این روش جوانسازی دارند می بایست به پزشک متخصص مراجعه کنند و تحت بررسی و معاینه قرار گیرند.