مراقبت های قبل و بعد از لیزر موهای زائد

مراقبت های قبل و بعد از لیزر موهای زائد : لیزر موهای زائد یکی از پرطرفدار ترین روش های ازبین برنده ی موی زائد می باشد که از این روش می توان در تمامی مناطق بدن برای ازبین بردن موهای زائد استفاده کرد. برای این که بتوانید از لیزر بهترین نتیجه را بگیرید لازم است یک سری مراقبت هایی را رعایت کنید که در این مقاله به صورت کامل برای شما توضیح خواهیم داد. ( دکتر محمد لاجوردی )

مراقبت های قبل و بعد از لیزر موهای زائد

مراقبت‌های قبل از لیزر موهای زائد

به مدت 2 هفته قبل از لیزر موهای زائد از برنزه کردن پوست، ، لایه‌برداری شیمیایی، تزریق کلاژن در زیر پوست، استفاده از راه های ازبین بردن مو به صورت موقت خودداری کنید.
بهتر است قبل و بعد از لیزر موهای زائد از مصرف ژل، کرم، دئودرانت، عطر و هر چیزی که ممکن است باعث حساسیت پوست شود پرهیز کنید.
برای این که خونریزی اتفاق نیوفتد، قبل از لیزر موهای زائد از مصرف آسپرین، داروهای ضدالتهاب و داروهای گیاهی پرهیز کنید.
در بیشتر موارد پس از لیزر موهای زائد پوست قرمز می‌شود و برخی مواقع ممکن است کهیر بزند که این حالت بین 8 _ 1 ساعت بعد از لیزر برطرف می‌شود.
گاهی اوقات ممکن است پوست خشک و پوسته‌ پوسته ‌شود که یک واکنش طبیعی پوست می باشد و حالتی موقتی است. در این موارد می توانید از کرم مرطوب ‌کننده، ژل آلوئه ورا، لوسیون مخصوص استفاده کنید.

دیگر مراقبت‌های قبل از لیزر موهای زائد

درصورتی‌ که عوارض غیرطبیعی در پوست شما به وجود آمد به پوست خود وازلین بزنید و با مطب آقای دکتر سید محمد لاجوردی تماس بگیرید.
اطمینان حاصل کنید قسمتی از پوست شما که لیزر شده است در معرض نور شدید آفتاب قرار نگیرد. بهترین کار این است که تا پایان دوره ‌ی درمانی ، در معرض آفتاب قرار نگیرید اما درصورتی‌ که ناچار به این کار شدید حتما از کرم ضد آفتاب با پوشش کامل و spf 50 استفاده کنید.
افرادی که پوست آن‌ها در معرض آفتاب تیره شده است، لازم است سه روز قبل از تاریخ جلسه بعدی لیزر، به مطب اقای دکتر سید محمد لاجوردی مراجعه کنند تا ایشان پوست آن‌ها ارزیابی کند و بررسی کند که آیا می‌توان لیزر موهای زائد را طبق برنامه قبلی ادامه داد یا خیر.
توصیه می شود تمامی افراد پس از اتمام جلسه‌ ی از بین بردن موهای زائد، حدالامکان در مطب دکتر بمانند تا پوست آن‌ها با کمپرس سرد، خنک شود.
حتی می توانید برای خنک کردن پوست تان در مسیر مطب تا خانه با خود کمپرس سرد بیاورید و از آن استفاده کنید.