06 مه 2019
می 6, 2019

رینوپلاستی

0 دیدگاه

رینوپلاستی

جراحی زیبایی بینی یا رینوپلاستی یکی از پرطرفدارترین روش های جراحی زیبایی در جهان می باشد، رینوپلاستی از دو بخش ” رینو ” به معنای بینی و ” پلاستی ” به معنای زیبا کردن تشکیل شده است. رینوپلاستی بر روی دو نوع بینی گوشتی و استخوانی انجام می شود. ( جراح بینی لرستان )
جراحی بینی استخوانی

جراحی بینی استخوانی بر روی بینی هایی که دارای غضروف و استخوان محکم و پوست نازک باشد انجام می شود.

کسانی که دارای این نوع بینی هستند معمولا دارای مشکلاتی همچون قوز بینی ، انحراف و کجی بینی ، افتادگی نوک بینی می باشند و برای رفع آن به جراح بینی خوب مراجعه می کنند.

افرادی که بینی استخوانی دارند می توانند جراحی بینی فانتزی یا عروسکی ، جراحی بینی شبیه به یک عکس ، جراحی بینی طبیعی انجام دهند.
جراحی بینی گوشتی

جراحی بینی گوشتی بر روی بینی هایی که دارای استخوان و غضروف ضعیف و پوست ضخیم باشد انجام می شود، از دیگر مشخصات این نوع بینی می توان به غدد چربی فراوان در اطراف چره های بینی اشاره کرد.

افرادی که این نوع بینی را دارند نوک بینی شان گرد بوده و جلوی بینی غضروف پهن و نازکی دارد.

به افرادی که دارای این نوع بینی هستند معمولاً توصیه می شود برای کسب نتیجه ایده آل از عمل رینوپلاستی ، جراحی بینی طبیعی انجام دهند.

رینوپلاستی

انواع روش های رینوپلاستی :

رینوپلاستی به دو روش جراحی بینی بسته و جراحی بینی باز انجام می شود.

در رینوپلاستی به روش بسته ، هیچ گونه برشی بر روی بینی اسجاد نمی شود و تمامی برش ها در داخل بینی بوده و جراح دسترسی کمتری به نوک بینی دارد.

رینوپلاستی به روش باز ، جراحی بینی برای اعمال تغییرات بر روی بینی یک برش کوچک بر روی کلوملا ایجاد کرده و پس از جدا کردن پوست از استخوان بینی اقدام به رفع ایرادات بینی می کند.

در این روش جراح بینی به دلیل اینکه دید بهتری دارد به راحتی می تواند ایرادات را برطرف کرده و برای جراحی بینی که دشوار و پیچیده است این روش توصیه می شود.
کوچک کردن بینی با لیزر

امروزه تبلیغات گسترده ای در خصوص عمل رینوپلاستی با لیزر می شود که باید بگوییم هنوز علم پزشکی در لیزر آنقدر پیشرفت نکرده است که بتوان با لیزر تغییراتی را در فرم بینی ایجاد کرد.

لیزر تنها باعث صاف و شفاف شدن پوست بینی می شود.
مراقبت های قبل و بعد از رینوپلاستی به شرح ذیل می باشد:

یکی از مهم ترین اقدامات قبل از رینوپلاستی انتخاب یک جراح بینی خوب می باشد.
آزمایشاتی را که جراح بینی برای تان تجویز کرده است قبل از جراحی بینی انجام دهید.
دو هفته قبل و بعد از جراحی بینی از مصرف الکل و استعمال دخانیات پرهیز کنید.
دو هفته قبل و بعد از جراحی بینی از داروهایی که باعث رقیق شدن خون می شود، استفاده نکنید.

برای مطالعه درباره اقدامات قبل از جراحی بینی و مراقبت های بعد از جراحی بینی به مقاله مربوط به آن ها که به صورت کامل توضیح داده شده است مراجعه کنید.
انتخاب بهترین جراح بینی

از آنجا که عمل جراحی بینی یک عمل اورژانسی محسوب نمی شود پس فرد زمان کافی برای انتخاب یک جراح بینی خوب را دارد.
برای انتخاب یک جراح بینی خوب در لرستان یا سایر شهرها می توانید از دوستان و آشنایان خود پرس و جو کنید یا در گوگل جستجو نمایید.
پس از تهیه لیستی از بهترین جراحان بینی درباره آن ها تحقیق کرده و پس از آن برای مشاوره نزد بهترین آن ها بروید.
در جلسه مشاوره تمامی انتظارات خود را از انجام جراحی زیبایی بینی به جراح بینی مورد نظر بگویید تا به درستی شما را راهنمایی کند.
برای اطمینان از انتخاب خود نمونه کارهای جراحی بینی را مشاهده کنید.
برای مشاهده نمونه کارهای جراحی بینی دکتر علیرضا ریحانی می توانید به گالری تصاویر وب سایت یا صفحه اینستاگرام ایشان مراجعه کنید.

رینوپلاستی

رینوپلاستی

عوارض رینوپلاستی چیست؟

باید به کسانی که درباره عوارض جراحی بینی می پرسند بگوییم که اگر بیمار به بهترین جراح بینی مراجعه کند و مراقبت های قبل و بعد از آن را رعایت نماید دچار هیچ عارضه ای نخواهد شد.

تنها عیب جراحی بینی تورم ، کبودی ، آبریزش و گرفتگی بینی می باشد که امری طبیعی بوده و به مرور زمان رفع می شود و جای نگرانی وجود ندارد.
هزینه رینوپلاستی چقدر می باشد؟

هزینه رینوپلاستی با توجه به دستمزد بهترین جراح بینی ، هزینه متخصص بیهوشی ، هزینه داروها و آزمایشات و غیره تعیین می شود.

به این نکته توجه کنید که صرفا به خاطر هزینه کمتر به هر جراح بینی مراجعه نکرده و ابتدا درباره او تحقیق کنید.