دلایل و راههای پیشگیری از خارش قوزک پا

دلایل زمینه‌ای مختلفی می‌توانند موجب خارش قوزک پا‌ها شوند که از واکنش‌های آلرژیک ساده تا موارد جدی‌تر که به درمان پزشکی نیاز دارند را شامل می‌شوند. تحریک می‌تواند موجب تشدید احساس خارش شود. در این مورد، درمان دلیل خارش ممکن است به بهبود علائم همراه منجر شود.

خارش قوزک پاها ممکن است موجب راش های پوستی یا ضایعات پوستی شده یا خارش ممکن است در نتیجه این مسائل شکل گرفته باشد. زمانی که خارش قوزک پا با راش ها یا ضایعات پوستی مرتبط نیست، اغلب با ظهور سریع علائم و تداخل در فعالیت های روزانه همراه است.

دلایل خارش قوزک پا:

کهیر :

كهير يكی از بيماری های پوستی در بدن محسوب می شود كه در حقيقت يك واكنش آلرژيك به مصرف برخی از موادغذايی، داروهای شيميايی، عطرها، بوها و حتی تماس با اشيای روزمره ای است كه هر روز با آنها تماس داريم.

بروز كهير بر پوست معمولا ظاهر نامناسبی را براي پوست ايجاد می كند.

ناحيه ای كه به كهير مبتلا می شود دچار التهاب، قرمزی، درد و خارش می شود و مشكلاتی را برای فرد مبتلا به همراه دارد.

کهیر ممکن است به واسطه یک واکنش آلرژی شکل بگیرد. دریافت کمک پزشکی برای حصول اطمینان از این که چنین واکنشی موجب مشکلات دیگر نمی شود، ایده خوبی است.

کهیر معمولا با پیشگیری از تماس با ماده مشکل آفرین درمان می شود. کرم ها می توانند به تسکین درد و خارش همراه با این شرایط کمک کنند.

درماتیت تماسی :

درماتیت تماسی به هرگونه اختلال پوستی گفته می شود که متعاقب تماس با یک ماده خارجی و ایجاد یک واکنش آلرژیک یا پاسخ تحریکی بروز می یابد! بسیاری از موارد درماتیت تماسی در اثر پاسخ تحریکی به یک ماده محرک ایجاد می شوند.

در خصوص راهکارهای درمانی برای درماتیت تماسی باید خاطر نشان ساخت که خوشبختانه اغلب علائم درماتیت تماسی بعد از عدم تماس با ماده محرک و حساسیت زا بتدریج بدون درمان خاصی برطرف می شوند! اما برای موارد حاد و شدید بیماری، با نظر پزشک متخصص از داروهای موضعی و خوراکی ضد التهابی استفاده می گردد.

در صورت ابتلا به درماتیت تماسی در ناحیه پاها حتما از جوراب های نخی طبیعی برای جلوگیری از تماس پوست پاها با مواد محرک و حساسیت زا استفاده نمایید.