جراحی بینی گوشتی

جراحی بینی گوشتی شاخه ای از رینوپلاستی و نوعی عمل جراحی ترمیمی می باشد که مناسب افرادی است که از داشتن بینی گوشتی و پهن خود رنج می برند. جراحی بینی از پرطرفدارترین عمل های زیبایی می باشد که با توجه به ساختار بینی به منظور رفع ایرادات ظاهری با حفظ عملکرد بینی انجام می شود. ( جراح بینی اصفهان )

اگر فرد دارای بینی با پوست ضخیم در قسمت نیمه پایین خود و غضروف های ضعیفی باشد بینی فرد گوشتی نام گرفته و اگر بینی دارای پوست نازک و غضروف های محکمی باشد بینی استخوانی نامیده می شود.
مشخصه بینی گوشتی این موارد می باشد:

غضروف پهن و بزرگ جلوی بینی
پوست ضخیم و چرب نوک بینی
بافت ضعیف غضروف با حالت ارتجاعی

در جراحی بینی گوشتی و بزرگ غالباً در گذشته چون تکنیک به کار رفته کاهنده بود به این شکل که با تراش دادن غضروف و استخوان انجام می شد و برای مدتی، بینی کوچک و زیبا به نظرمی رسید.

اما در حال حاضر در جراحی بینی گوشتی ، جراح بینی زیبایی غضروف را تقویت کرده و به آن فرم داده و بازآرایی می کنند.

مهمترین کاری که در جراحی بینی های گوشتی انجام می گیرد کاهش بافت از یک قسمت وافزودن بافت به قسمتی های است که غضروف ضعیف دارند.

بافت افزودنی غالباً از تیغه بینی برداشته می شود و در مواردی ممکن است تیغه بینی غضروف نداشته در نتیجه می توان از غضروف گوش استفاده کرد.

قابل ذکر است که غضروفی که از بینی کم شده و یا به بینی اضافه می شود باعث جمع ترشدن نوک بینی شده و با تقویت پایه بینی نوک بینی کشیده شده و زیبایی و دوام عمل جراحی بینی گوشتی بیشتر خواهد بود.

چون فرد ، بینی با پوست ضخیم دارد به موجب اینکه شکل پل بینی و نوک بینی مشخص شود، پیوند غضروف به نوک بینی و پل بینی انجام می شود.
نتیجه جراحی بینی گوشتی

افرادی که بینی گوشتی دارند و اقدام به جراحی بنیی می کنند با نظرات بسیار منفی از طرف اطرافیان خود مواجه می شوند و اکثریت این نظرات منفی هستند .

بسیار شنیده است که بینی گوشتی به جراحی بینی واکنش مثبتی ندارد و پس از گذشت مدتی پس از جراحی بینی گوشتی ، فرم بینی مانند قبل می شود .

در جراحی بینی گوشتی ، فرم دهی بینی دارای محدودیت است ولی این بدین معنا نیست که بینی گوشتی پس از جراحی بینی ، فرم زیبایی نخواهد داشت .

در اصل با توجه به ساختار بینی سعی می شود تا زیباترین فرم به بینی داده شود .

همچنین دیگر تفاوت بینی استخوانی و بینی گوشتی ، طول دوران نقاهت است .

ارتجاع پوست در بینی گوشتی ضعیف است به همین دلیل برای رفع تورم و نشان دادن نتیجه نهایی جراحی بینی نیاز به زمان بیشتری دارند .

متقاضیانی که بینی گوشتی دارند و اقدام به جراحی بینی می کنند در ابتدا باید یک جراح بینی ماهر را انتخاب نمایند زیرا تکنیک هایی برای کسب نتیجه بهتر از جراحی بینی گوشتی وجود دارد و تسلط جراح بینی به این تکنیک ها بسیار مهم است .

همچنین متقاضیان جراحی بینی گوشتی باید صبور باشند و در طی دوران نقاهت هیچ نظری در مورد نتیجه جراحی بینی ندهند و اجازه ندهد نظرات منفی دیگران نیز روحیه آن ها را تخریب کند زیرا از بین رفتن تورم بینی گوشتی نیاز به مدت زمان طولانی دارد.
مزیت انجام بینی گوشتی

باعث بهبود ظاهر فردشده و اعتماد به نفس فرد بالا رفته، در نتیجه زندگی فرد بهبود می یابد.

می توان اشاره کرد که جراحی زیبایی بینی برای همه نوع پوست ها مشکل می باشد.

با این وجود جراحی بینی گوشتی باید تخصص و تجربه لازم را دارا باشد، و با علم زیبایی شناسی شناخت داشته تا با توجه به دیگر اجزا صورت بینی را کوچک کرده و نیز بتواند نتیجه مطلوبی را برای فرد حاصل کند.

هزینه عمل بینی گوشتی با توجه به ساختار بینی در افراد مختلف متغیر می باشد.