جراحی بینی در افراد مسن

جراحی بینی در افراد مسن : امروزه جراحی بینی پر طرفدارترین جراحی زیبایی محسوب می شود و افراد با هر سن و جنسیتی تمایل به انجام این جراحی دارند. تغییراتی چون افتادگی نوک بینی ، کاهش خاصیت ارتجاعی پوست و بد فرم شدن بینی که با افزایش سن در چهره افراد ایجاد می شود، سبب کاهش زیبایی چهره افراد خواهد شد؛ از این رو علاوه بر جوان تر ها ، افراد مسن نیز تمایل به اصلاح ایرادات بینی و افزایش زیبایی خود هستند.


اما یکی از نگرانی هایی که همواره افراد مسن قبل از جراحی بینی دارند ، بیهوشی و تاثیرات آن بر بدن آنهاست، که با پیشرفت علم پزشکی دیگر جای نگرانی نیست و چنانچه فرد متقاضی دارای مشکلات قلبی ، عروقی یا بیماری خاصی نباشد هیچگونه عوارضی را در پی نخواهد داشت.
نکاتی درباره جراحی بینی در افراد مسن

جراح بینی موظف است قبل از جراحی بینی در افراد مسن ، به بررسی سلامت جسمی و روحی این افراد بپردازد و بدون در نظر گرفتن منافع مالی خود و در صورت سلامت کامل این افراد، اقدام به جراحی بینی نماید.

فرد متقاضی موظف است تمامی آزمایشات تجویز شده توسط پزشک را انجام دهد و در صورت داشتن سابقه بیماری یا مصرف داروی خاص ، جراح خود را در جریان قرار دهد.

دوران نقاهت در افراد مسن بیشتر از افراد جوان تر می باشد ، به همین دلیل رعایت مراقبت های بعد از جراحی بینی در این افراد از اهمیت بالاتری برخوردار است.
مراقبت های بعد از جراحی بینی

به منظور رفع یا کاهش کبودی از کمپرس یخ استفاده نمایید.
رژیم غذایی خود را با مایعات و غذا هایی که نیاز به جویدن ندارند شروع کنید و مصرف نمک و ادویه های تند را به حداقل برسانید.
بعد از جراحی بینی به روی بینی گچ و پانسمان قرار خواهد گرفت که معمولا بعد از یک هفته برداشته خواهد شد ، توجه داشته باشید در این مدت گچ و پانسمان خیس نشود.
دارو های تجویز شده توسط پزشک را به طور مرتب استفاده کنید.
حداقل تا دو ماه از عینک زدن امتناع کنید و در صورت لزوم از لنز استفاده نمایید.
حداقل تا دو ماه از انجام فعالیت های سنگین خودداری نمایید.
از قرار گرفتن در محل های شلوغ که احتمال برخورد ضربه به بینی وجود دارد خودداری کنید.

هزینه جراحی بینی در افراد مسن

هزینه این جراحی بسته به میزان ایرادات بینی و دستمزد جراح و غیره در هر فرد متفاوت است و پس از معاینه مشخص خواهد شد.