خصوصیات بینی طبیعی

آنچه که در مورد جراحی رینوپلاستی از نوع طبیعی مد نظر قرار می گیرد ، ویژگی ها و خصوصیات بینی طبیعی است . بسیاری از پزشکان جراح بینی تعاریف مشخصی از این فرم دارند . بدیهی است که یک بینی طبیعی برخلاف بینی های عروسکی و فانتزی جلب توجه سایرین را موجب نمی شود و با اجزای صورت هماهنگی خاصی برقرار می کند . ( جراح بینی تهران )

در سال های اخیر بر تعداد داوطلبان و طرفداران جراحی بینی طبیعی افزوده شده است .

به همین دلیل مشاوره های به خصوصی در رابطه با نتیجه عمل و حد و اندازه تغییرات این عضو به فرد داده می شود و او می تواند خواسته های خود را به تفصیل بیان کند تا با نظر پزشک و امکان سنجی وی تدابیر مختص به جراحی بینی اتخاذ شود .

فرم بینی

در جراحی بینی طبیعی ، فرم بینی با توجه به شاکله چهره و استخوان بندی آن تنظیم شده و سعی می شود ابعاد و مقیاسی متعادل و همگون داشته باشد .

در مورد خصوصیات بینی طبیعی باید گفت که این نوع بینی اصلا سر بالا نبوده و زاویه بخش پایینی با لب بالا از 90 درجه کمتر نخواهد شد .

تیغه بینی شکل سازمان یافته و عاری از قوزی دارد که هیچ نوع فرورفتگی یا قوس بر روی آن ایجاد نمی شود، می توان فرم طبیعی را حتی برای بینی های گوشتی یا نیمه گوشتی اعمال کرد و نتایج مناسبی را به دست آورد .

افراد مناسب برای جراحی بینی طبیعی

داوطلبان و متقاضیان جراحی زیبایی بینی طبیعی اکثرا آقایان هستند و علاوه بر این ، خانم هایی که نمی خواهند بینی شان جلب توجه کند یا نظر اطرافیان را برانگیزد نیز روز به روز به شمار طرفداران این روش افزوده می شوند .

بسیاری از آقایان از اینکه فرم بینی شان عروسکی یا فانتزی شود واهمه دارند از این رو با وجود ایرادات فاحش در فرم و عملکرد بینی ، برای جراحی زیبایی بینی اقدام نمی کنند به این دسته از افراد انجام جراحی بینی طبیعی را پیشنهاد می کنیم با چنین عملی ، تنها ایرادات بینی رفع شده و ساختار آن شکیل و متناسب و متعادل خواهد شد .
ویژگی جراحی بینی طبیعی

– عدم دستکاری بخش های بی عیب و نقص
– گود و قوس دار نکردن پل بینی
– جلوگیری از تیز شدن نوک بینی
– برقراری زاویه مناسب مابین تیغه بینی از نیمرخ ، پیشانی و لب بالا

جراحی بینی طبیعی برای چه کسانی مناسب تر است ؟

تمامی افرادی که از فرم بینی های فانتزی و عروسکی واهمه دارند، کاندید مناسبی برای رینوپلاستی طبیعی هستند هرچند که عمل زیبایی طبیعی بینی در بین آقایان متقاضی بسیار بیشتری دارد.

انجام جراحی بینی طبیعی برای تمام افراد مجاز است ولی افرادی که بینی های گوشتی دارند ، کاندید مناسب تری هستند زیرا با توجه به ساختار بینی گوشتی و ضخیم بودن پوست آن، اینگونه بینی ها برای فرم های فانتزی و عروسکی مناسب نیستند.

ضخامت پوست گوشتی مانع از نشان دادن ظرافت های فرم بینی فانتزی می شود به همین دلیل جرحان بینی توصیه می کنند افرادی که بینی گوشتی دارند از انجام جراحی های فانتزی و عروسکی خودداری کنند و بینی را به صورت طبیعی جراحی کنند.

در جلسه مشاوره جراح بینی به خوبی اجزای چهره بیمار را بررسی می کند و پس از آنالیز بینی اعلام می کند که چه فرمی برای بینی مناسب تر است.

دقت داشته باشید که تناسب فرم بینی با دیگر اجزای چهره ، زیبایی صورت را افزایش می دهند و عدم تناسب بینی با چهره آنچنان که باید منجربه افزایش زیبایی چهره نمی شود.